O TWOIM ZDROWIU

           TWOJE ZDROWIE REHABILITACJA HOLISTYCZNA powstała z myślą o potrzebach osób wymagających rehabilitacji oraz tych, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i swoją sprawność fizyczną. Wszystkim osobom, które zgłaszają się do nas staramy się zapewnić  indywidualne podejście oraz dostęp do szerokiej oferty usług na najwyższym poziomie. Na każdego staramy się patrzeć holistycznie (całościowo), aby zaproponowana fizjoterapia/terapia przyniosła jak najlepsze efekty.

          

          Podejście holistyczne nawiązuje do założeń medycyny holistycznej, w której to człowiek – pacjent – jest traktowany jako całość. W takim podejściu należy leczyć cały organizm, nie ograniczać się tylko do określonej choroby, narządu czy miejsca, gdzie występuje problem zdrowotny (np. ból, ograniczenie zakresu ruchomości). Dodatkowo bierze się pod uwagę występujące powiązania pomiędzy ciałem, umysłem oraz duchem i ich wzajemne oddziaływania na siebie. Poprzez właściwie przeprowadzone badanie z odpowiednią diagnostyką szuka się przyczyny problemów zdrowotnych, dolegliwości bólowych, ograniczeń ruchomości, zaburzeń funkcji nawet w odległych częściach ciała wynikających m. in. z przebytego kiedyś wypadku, urazu, złamania lub operacji. Zwraca się również uwagę na wpływ stresu, napięć emocjonalnych, a czasami nawet jakiegoś bardzo silnego emocjonalnego przeżycia (traumy). Po określeniu przyczyny  podejmuje się odpowiednie działania fizjoterapeutyczne.

          Dobrym przykładem rozumienia leczenia w ujęciu holistycznym może być analiza występującego coraz powszechniej ból głowy. Jego przyczyną mogą być m. in. migreny, duże napięcia mięśniowe w okolicy odcinka szyjnego kręgosłupa, górnej części klatki piersiowej, problemy krążeniowe, blizna po cesarskim cięciu, duże napięcia między narządami wewnętrznymi czy też długotrwały stres lub inne napięcia emocjonalne. Aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia należy znaleźć bezpośrednią przyczynę lub przyczyny występowania bólów głowy, dobrać odpowiednią terapię oraz dać odpowiednie zalecenia, wskazówki dla pacjenta na przyszłość.

          Przy takim podejściu zwiększa się świadomy udział pacjenta w procesie leczenia. Dzięki temu leczenie może być skuteczniejsze, przynieść trwalsze efekty lub zminimalizuje skutki występowania innych dolegliwości w przyszłości.